metody fizjoterapii

Skuteczna fizjoterapia dzieci i dorosłych
Dowiedz się więcej

FIZJOTONUS – FIZJOTERAPIA W KRAKOWIE

W naszym gabinecie fizjoterapeutycznym w Krakowie świadczymy kompleksową opiekę rehabilitacyjną, wykorzystując różne metody leczenia. Ich dobór zawsze poprzedzony jest dokładnym wywiadem oraz diagnostyką funkcjonalną, dzięki czemu nasze usługi przynoszą maksimum korzyści dla Pacjenta.

Niezwykle ważne jest dla nas, aby Pacjenci czuli się w trakcie zabiegów swobodnie i bezpiecznie. Dlatego też duży nacisk kładziemy na budowanie, opartej na zaufaniu, relacji z Pacjentem. Dzięki temu zwiększamy szanse na powodzenie procesu leczenia.

Metody

Jak pomagamy?

W pracy terapeutycznej wykorzystujemy szereg nowoczesnych metod, których skuteczność potwierdzona jest naukowo. Nieustająco pogłębiamy wiedzę, aby świadczone przez nas usługi przynosiły naszym Pacjentom jak największe korzyści.

METODA NDT – BOBATH

Metoda ta dedykowana jest głównie noworodkom, niemowlętom z opóźnionym rozwojem motorycznym oraz wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym. Terapia reguluje napięcie mięśniowe, hamuje patologiczne odruchy, a wyzwala te zbliżone do prawidłowych. Istotne są nie tylko ćwiczenia w gabinecie fizjoterapeuty, ale także praca Pacjenta w domu.

METODA PNF

Głównym założeniem metody jest torowanie ruchów poprzez stymulację w odpowiedni sposób układu nerwowo – mięśniowego. W tym celu wykorzystuje się bodźce: eksteroreceptywne (przez skórę ,oczy, słuch) i proprioreceptywna (przez układ ruchu). Terapia metodą PNF zalecana jest szczególnie osobom po udarach, a także chorującym na stwardnienie rozsiane oraz choroby nerwowo – mięśniowe.

TRÓJWYMIAROWA TERAPIA STÓP

Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Stóp to metoda neurofizjologiczna, stanowiąca podstawę do wczesnego diagnozowania i leczenia nieprawidłowego ustawienia stóp. W ramach tej metody wady stóp nie są traktowane wyłącznie jako problem kończyn, ale rozpatrywane w odniesieniu do całościowego rozwoju dziecka. Wady mogą bowiem wynikać m.in. z niewłaściwego rozwoju stawów biodrowych, z asymetrii w ułożeniu ciała dziecka czy też z zaburzeń o podłożu neurologicznym. Terapia manualna jest wzmocniona poprzez czynnościowe bandażowanie, co pozwala utrzymać efekty prowadzonego leczenia.

METODA MCKENZIE

Jest to metoda stosowana w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, a także schorzeń stawów obwodowych i kończyn. Dzięki niej możliwe jest nie tylko uśmierzenie bólu, ale i wyeliminowanie jego przyczyn. Terapia opiera się na ściśle określonych ćwiczeniach, głównie w pozycjach niskich (przeważa wykonywanie odpowiednich ruchów w pozycji leżącej).

KINESIOTAPING

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) to metoda oklejania odpowiednich fragmentów ciała specjalnymi plastrami, których parametry zbliżone są do ludzkiej skóry. Mają one pozytywny wpływ m.in. na układ limfatyczny, mięśnie oraz na stawy, łagodząc dolegliwości związane ze schorzeniami bądź urazami tych struktur.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna należy do najstarszych metod leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów. Poprzez ucisk, chwyty i różne techniki masażu terapeuta dociera do chorych miejsc. Efektem jest zniwelowanie dolegliwości bólowych i przywrócenie normalnej ruchomości w zablokowanych partiach ciała.

Fizjoterapia

Fizjoterapia jest integralną częścią współczesnej medycyny klinicznej. Do rozwijania i przywracania zdolności ruchowych człowieka wykorzystuje się różne formy energii fizycznej. Fizjoterapia opiera się na dwóch filarach: kinezyterapii, gdzie podstawowym czynnikiem jest ruch oraz na fizykoterapii – zabiegach wykorzystujących światło, magnetyzm, ultradźwięki czy niską temperaturę, skierowanych na chorobowe miejsca. Fizjoterapia może być samodzielną metodą leczenia lub stanowić uzupełnienie farmakoterapii i leczenia operacyjnego oraz podstawę rehabilitacji i profilaktyki.

Masaże

Odpowiedni ucisk wywierany na ciało Pacjenta w trakcie terapii manualnej skutecznie łagodzić dolegliwości bólowe, korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne w tkankach, a także głęboko relaksuje. Kojący wpływ masaży leczniczych na ciało znany jest już od wieków. Podczas zabiegów odbywających się w naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnych i bezpiecznych metod masażu. Tak prowadzona terapia manualna przyspiesza leczenie stanów zapalnych w strukturach kostno-stawowych w przypadku wzmożonego bólu lub kontuzji.

fizjoterapeuta-krakow-bronowice-metody-fizjoterapii
h

wykaz zabiegów

Komu pomagamy?

Obejmujemy opieką fizjoterapeutyczną dorosłych i małych Pacjentów, cierpiących na:

rehabilitacja-kregoslupa-krakow

Schorzenia narządu ruchu

rehabilitacja-ortopedyczna-krakow-bronowice-fizjotonus

Urazy ortopedyczne

terapia-bolow-kregoslupa-krakow-bronowice-fizjotonus

Dysfunkcje i bóle kręgosłupa

rehabilitacja-dzieci-fizjotonus-krakow

Choroby neurologiczne

rehabilitacja-po-operacji-krakow

Stany pooperacyjne

urazy-sportowe-rehabilitacja

Kontuzje sportowe

i

Blog

Dzielimy się wiedzą